Saab 90 1984 / 85

Spodziewaj się niespodziewanego – jak ulał pasuje do dzisiejszego wpisu.
Zatem najpierw się ulało rzęsistym deszczem od samego rana, momentami ulewa wspomagana była konkretnym wiatrem. Te dwa zjawiska skutecznie zmniejszały szanse na spotkanie czegoś ciekawego i nieplastikowego.
Jednak mimo tego postanowiłem się ruszyć, wziąłem Szanowną, siadłem za kółko i w drogę. Przejeżdżając grzybną tym razem był tylko las plastików elektroników i jedynie CRX Del Sol jakoś wyglądała na tym tle. Ale nie było gdzie zaparkować więc fotek nie będzie.
Już miałem wracać, nawet pani pilot rzekła to skręćmy ale zamiast skręcić w lewo w ostatniej chwili pojechałem prosto, dojeżdżając na przysklepowy parking. Pasażerce nawet było w to graj, podreptała do sklepu i o dziwo w miarę szybko wróciła.
Tylko weszła do auta i na zewnątrz rozpętała się taka ulewa, że to co padało do tej pory było jak mżawka.
Poczekałem kilka minut i właśnie miałem ruszać, na co pani pilot „patrz jakiś stary Saab jedzie”.
W strugach deszczu podjechała biała dziewięćdziesiątka, ta sama której poprzednie focenie zbiegło się z padem baterii. Dzisiejsze pozowanie zaczęło się „na mokro”, ale nie minęło nawet pięć minut podczas których ołowiane chmury nagle zniknęły i zrobiło się słonecznie.
Saabolot okazał się wersją przedliftową, bez bocznych kierunkowskazów na błotnikach.

6 Komentarze

  1. Tylko czemuż, ach czemuż ma on gaz. A jak już ma ten gaz, to czemu zamontowany po holendersku, z dziurą w błotniku… Bo w ogóle 90 to bardzo fajne auto, zupełnie bezsensowne.

    • Ta instalacja pewnie pamięta czasy kiedy Saab 90 był masówką. Siedział sobie jakiś Derk na stołku, w rękach dzierżył otwornicę i wiercił seryjnie dziury przy wlewach.

  2. Zawsze jak widzę takiego Saaba, to mi się przypomina jak kolega, właściciel takiego, pojechał na przegląd. Diagnosta wjechał na rolki, zaciąga ręczny i nic. I pyta kolegi, co Pan proponuje? Skończyło się na 50 zł.

    Tylko że jeden i drugi byli nieświadomi, że Saab ma ręczny na przednie koła ;))))))

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.